Servei d'Intendència, organització, aquarterament, personal i administració

<p>Aquest servei s’encarregava d’alimentar, vestir i equipar amb armes els brigadistes. També condicionava els aquarteraments. Dirigí aquest servei el&nbsp;<a href="http://sidbrint.ub.edu/ca/node/13648" style="font-size: 16.26px;" target="_blank">comandant Dupré</a>, la ineficàcia del qual va comportar que el substituís, primer&nbsp;<a href="http://sidbrint.ub.edu/ca/node/13729" style="font-size: 16.26px;" target="_blank">Louis Fischer&nbsp;</a>i després el Capità Karbov. Va tenir diverses ubicacions. Primer només estava en un petit local del Banc d’Espanya, a Albacete, però poc a poc s’amplià el nombre de dependències: la Capella de Salamanca, un annex del quarter de la Guàrdia Nacional, tres granges, una fàbrica de xarcuteria i una formatgeria a Villarrubia. A les oficines de l’edifici del Banc d'Espanya, es resolien les qüestions administratives relacionades amb les Brigades Internacionals. També es va utilitzar com a lloc per a l'estada de voluntaris, comptant amb un total de prop de 60 llits.<br>D’altra banda, existien tres magatzems de roba, un a l’Almacén del Molino, un altre a l’edifici de la Guàrdia Nacional i un tercer a l’església de San José.</p>

Brigadistes per enquadrament

Total de brigadistes relacionats: 194
ABRAMSON, Adelina
ABRAMSON, Benjamín
AN KAOUA, Henri
ANDURAND, André
ANKER, Franz
AVGHERINOS, Hércules
BABOVICH, Henri
BADUAL, Pierre
BANFFY, Janos
BARATTO, Ernesto
BASTIAN, Paul Louis
BATTAGLIOTTI, Virgilio
BERGER, Abraham Adolf
BLAGUEV, Miguel
BLANCHARD, Alfred
BODY, Marcel
BROCHET, Guy
BRUCHI, Aperlo
CANZIANI, René
CARBALLO, Carmen
CARIA, Giovanni Amedeo
CARLIER, René Paul
CARRIER, Jacques
CARTÓN MARTÍNEZ, Carmen
CARTOUX, Pierre André
CASTAING, Jean Ernest
CASTELLANZA, Giuseppe
CAZORLA, Jean
CHENY, Georges
CLERC, Georgette
COLLINA, Luigi
CONTI, Pasquale
COSTETTI, Renato
COSULICH, Carlo Umberto
COURBET, Louis
COUVET, rené Charles
DELACOURT, Charles Léon Prosper
DELFORGE, Désiré
DEMAS, James J.
DENY, Élie
DIANKOV, Dontcho
DIETRICH, Karl
DITRICH, Karl
DUBOIS, Henri
DYEUL, René Robert
FAURE, André
FERRERO, Paul
FERRI, Joseph
FINDLEY, Benjamin Franklin
FIRL, Herbert
FRANKLYN, G. E, "Jack"
FUSEAU, Marcel
GASSER, Alfons
GAUDEFROY, Désiré
GERBELLA, Alfredo
GILLI, Antonio
GIURCHI, Antonio
GLOSS, Karl
GRESPI, Bruno
GRILLI, Marino
GRISCHENKO, Gueorgui
GRISCHENKO, Gueorgui
HAIG, Haig Natzaganian
HAKAM, Harry
HAMPKINS, Peter Nicholas
HARRIS, Abe
HAYNES, Jackson Stewart
HIEBLINGER, Gustav
HIRSCH, Walter
IVANSCHITZ, Josef
JAM, Paul Hippolyte
JULLIEN, Charles
KARHU, Simo
KIRSZENBAUM, Seweryn
KNAU, Josef
KOHNER, Justin
KOLLERITZ, ALexander Baron von
KOLWEN, Ludwig
KRIEBERNIG, Johann
KUMLEHN, Heinrich
KUPFERMINTZ, Maurice
LADEVÈZE,Pierre Joseph
LANDA VAZ, Matilde
LAPPALAINEN, Kalle Heikki
LARGENTIER, Adrien
LARGY, Claude
LEMKE, Edgar
LEMKE, Herbert
LEUBA, Jean
LEWINSKI, Benjamin
LÖSHAUS, Karl
LUTZ, Fred G.
LYONS, Henry
MAILÄNDER, Anton
MANCIA, Amerigo
MANTOVANI, Renato
MARCEAU, Robert
MARCOLINI, Umberto
MAROUZE, Georges
MARTÍN, August
MARTINI, Mario (1902, Milà)
MARTY, Raymonde
MASCHIO, Abramo
MAZALORS, Antonio
MAZZONI, Giuseppe
MEHNERT, Arthur
MEIER, Ernst
MENDEN, peter
MENGERT, Alfred
MEYER, Arthur Herbert
MIJAILOFF, Wladimir
MILANO, Henri
MÖLLER, EMIL
MONGIORGI, Silvio
MONTANARI, Nello
MORALES GARCÍA, Juan
MORNETA
MÜNSTER, Fritz
MUSKETOV
NEBEHAJ, Luis
NEITCHEV, Pierre
NIKILOV, Todor
PENINO, Pedro
PENROD, John A.
PERLMAN, Harry
PETAJA, Aino M.
PISI, Risveglio
POICK, Friedrich
POLI, Giovanni
PUJOl, Henri Raymond
QUARANTOTTO, Tommasso
QUIRICONI, Aladino
RANNOU, André Marie
RATERING, Hermann
RAYMOND, Henri
RECH, Ferruccio
RENNER, Otto
REVENTLOW, Rolf
RICCIONI, Renato
RICCO, Antonio
RISLER, Margrit
ROLLA, Bruno
ROMER, Samuel
ROSE, Sol
ROSENBERG, Albert
ROSENBLATT, Sidney
ROSSI, Giovanni
RUI, Rodolfo
SARTINI, Mario
SARTIRANA, Luigi
SAUVAN, Marc
SCARSELLI, Angelo
SCHNEIDER, Matthes
SCHOLL, Philipp
SEESER, Josef
SELEZ, Antonio
SICARDÓ JIMÉNEZ, José
SILLA, Giovanni
SISTI, Pietro
SLETHER, Leo
SOLA, Giovanni
STEINER, Kurt-Hans
STEINHOF, Ernst
STIESSEL, Anton
STRASSECK, Leo
STUDER, Walter
STUETZEL, Karl
STÜTZEL, Karl
SUMMERS, Thain
TANZ, Al
TEGTMEIER, Friedrich Carl
TELLIER
THORNTON, Ralph
THURNER, Josef
TOFFOLI, Pietro
TOPOR, Amalie
TOSCANO, Salvatore
TOTOLO, Giacomo
UGHETTO, Guido
VALANZASCA, Carlo
VALENTINI, Aristide
VALLE, Giordano
VAN DER LOHE, Anton
VANETTI, Rainero
VIERBÜCHER, Arthur
VIGNATELLI, Luigi Renato
VISINTIN, Giovanni
VITTORI, François
VOSKOBOINIKOFF
WACZIARG, Marie
WARME, Emile‎
WEINERT, Erich
WERSTAPPEN, Charles
WICH, Max