Cos de Transmissions | Encriptadors | Xifradors

<p>A l'ordre del 8 de desembre de 1936, que&nbsp;fixa&nbsp;la composició de les Brigades Internacionals, consta que, entre altres unitats, es va establir una Companyia de Transmissions.</p>

Brigadistes per enquadrament

Total de brigadistes relacionats: 283
AARONS, Samuel
ABAUTRET, Louis
ABRAMOWITZ, Nathan J.
ADUT, Jacques
AGULO, Rafael
ALEXANDEROVSKAIA, Valentina
ALVAREZ CALVET, Joaquín
AMATNIEK, Ernest
AMOUROUX, André
ANTOINE, Lucien
ARTEMENKO, Efron
ASSELIN, Jean
ASTORGA, Danton
AUBERT, Julien
AUBERT, Robert
AUCOIN, Thomas Edmon
AURA, François
AURAN, Ludovic
AUTRET, Ferdinand
BABENKO, Vasili
BACKELANDE, Jean
BAILEY, Frank Thomas
BARBE, Jean
BARCENA, Frank
BATIAS, Francisco
BELLINGS, Joseph
BENDINER, Philip
BENECCHI, Achille
BEREND, Isaak
BERGER, Abraham Adolf
BERGERON, Albert
BERTHOMIER, Kléber Vincent Henri
BERTOLINI, Giovanni
BEURHLER, Reinhold
BIELINSKI, Abraham
BIGLIANI, Roberto
BIGLOW, Peter Howard
BILY, Johann
BINDER, Josef (n. 1900)
BOET, Pieter Jacob
BORTZ, Louis
BOSELLI, Guido
BOTÍAS LÓPEZ, Francisco
BOTTCHER, Herman J. F.
BOULESTIN, Jules
BRADSCHAW, William
BRAZDA, Peter
BUJVALOV, Alexander
CARAIAUIS, Nicolas
CARROLL, George Aloysius Raymond
CAZZOLI, Ubaldo
CERVATO, Secondo
CHERNIKOV, Danil
CHURBAKOVA, Serafina Sitnikova
CICOGNANI, Guglielmo
COCCIARELLI, Carlo
COLLER, Otto
CORDON, Léon
CORREIA DE SA, José
CRESPI, Bruno
CUNEO, Silvio
DANICH, Yanke
DARTOIS, Roger
DE CARLI, Bruno
DEEGAN, Vincent Le
DELATA, Paul
DEVAUX, Raoul
DOMAS, Abraham (Morris)
DOYLE, James Peter (Estats Units)
DUBROWICH, Jean
DUKALSKIJS, Boleslava
EHRENBERG, Isadore
EHRET, Georg
ERISE, Beniche
FELLMAN, Harry
FENZL, Othmar Andreas
FERRARI, Giuseppe
FERUGLIO, Duino
FISHER, Harry
FISHGOLD, Irving
FISHMAN, Morris Simon
FORESTER, Kenneth Roland
FORSHAM, Harold George
FRÅNBERG, Elis Matthias
FRANK, Erich
FRANKLYN, G. E, "Jack"
FRAYSSE, Edmond Auguste
FRIEMEL, Rudolf
FURCH, Bruno
FURNESTIN, Gabriel
FUSERO, Giuseppe
GAL, Nikolaus
GAMBIER, Gaston
GIANNETTO, Giuseppe
GIL SANTEGUEDA, Vicente
GILBERT, Maurice
GIORGI, César
GIRARD, François
GOLDBERG, Paul
GOLOMB, Richard
GREIF, Walter
GRESPI, Bruno
GROSSI, Aurelio
GROUSSIN, Étienne
GRUBER, Ludwig
HARDING, Joseph
HARRIMAN, Emanuel "Manny"
HELDERBAUR, Fritz
HERLAAR, Dirk
HERNANDEZ HERNANDEZ, Eugenio
HOFMANN, Theodor Lothar
HOLL, Ludwig
HUBMANN, Erich
HUBMANN, Josef
HUERTA, Salvador
JACOBS, Arthur
JONES, John Edward Thomas.
JOST, Armand
JOUBERT, Maurice
JOUQUIN, Roger
KANEFF, Ivan
KASHIN, Nikolai Kaplin
KATZ, Isaac
KAZVENKOV, Timofei Smolentsov
KLANISEK, Valentino
KLEBANOV, Gavril Koroliev
KLEIN, Karl
KLINIEV, Ivan
KLIUIKO, Grigori
KOLOSOV, Konstantin
KOMAROV, Konstantin
KONENKOV, Alexander
KOZLOV, Alexander (URSS)
KRAMMER, Jacob Albert
KRAVCHENKO, Igor
KROTOV, Rodion
KRYLOV, Alexei
KUNDEREVICH, Nikolai
KUNTSOV, Serguei
LACELLE, Lionel
LAGGIA, Libero
LALANCE, Pierre
LANGBEIN, Hermann
LEÓN PALOMO, Zoilo
LERI, Honesto
LEROY, Robert
LIUBIMTSEV, Vasili
LLANES COLLADO, Emilio
LOKUTINOV, Piotr
LOMBARDOZZI, Alipio
LOMBARDOZZI, Sante
LÓPEZ FERNÁNDEZ, Elieceer
LOSI, Carlo
LUFTIG, Lucie Joseph
LUGLI, Bruno
MAAS, Josef
MALANIN, Vladimir
MALFATTO, Antonio
MALINNIKOV, Lazar
MALINSKI, Semion
MARCHINI, Aldo
MARESVILLE, Joseph
MARTÍNEZ CONTRERAS, José
MATSUKEVICH, Alexander
MATUSEVICH, Mijáil
MAZZI, Umberto
MELINA, Roger
MENANT, Louis Charles
MEZZINI, Augusto
MODEBADZE, Vladimir
MOISIAKO, Ivan Mironov
MOLINSKI, Semion
MONTANARI, Giuseppe
MORDASINI, Vittore
MORONI, Bortolo
MORRISON, William Z.
MORTOLA, Giacomo
MUDADU, Beniamino
MUJA, Gueorgui
MUJIN, Benjamin
MULLIRI, Olindo
MUÑOZ GARCÍA, Manuel
MUÑOZ, Manuel
MUSOTTI, Settimio
NASONOV, Mijáil Nosin
NAZAROV, Evgueni
NECHIPARENKO, Nikolai
NIKITIN, Nikolai Nikiforov (xifrador)
NORRIS, Len
OBIDEIKO, Konstantin
OCCIONI, Francesco
OGARISHEV, Fedor
OMERCHENKO, Nikolai
ORESTE, Leri
ORLANDINI, Ottavio
O´KANE, Walter Elmer
PANKOV, Pavel
PAVLOV, Ivan (Xifrador)
PEJTEROV, Vasili
PELEVIN, Leonti
PEREZ VILLAREAL, Antonio
PERI, Carlo
PERIN, Severino
PERLMAN, Harry
PERROT, Gaston Émile Désiré
PERSILLY, Coleman
PESIN, Moisés
PILSHIKOV, Vladimir
PITON, Ludwig
PODOSINOVIKOV, Ivan
PONS PINTO, Juan
PRAT BAIXERAS, Alberto Jaime
QUILLET, Jean
RACHEFF, Theodore
RAVETTO, Carlo
READ, Patrick
REGNAULT, Daniel
REHILL, Joseph Francis
REUTOV, Ivan
RICCIONI, Renato
RIJAVEC, Andrea Francesco
RIVELLES, Miguel
RIVERO, Eloy
ROBEL, Charles Edward
RODRÍGUEZ AREBOLA, Francisco
RODRÍGUEZ, Domingo
ROGER, Simon
ROHMANN, August
ROLLIN, André
ROSNER, Aladar
ROTTER, Viktor
ROZIER, Fortune
RUEDA, François
RUSKIN, Jim
SABROC, Ludwig
SALVADOR, Giovanni
SÁNCHEZ BALIES, Bonfilio
SÁNCHEZ, Bonfilio
SATTLER, Karl
SAUVAGE, Henri
SCARRAVANOTI, Marius
SCHIAVI, Armando
SCHIBLI, Gottfried
SCHNEDERLE, Rudolf
SEBBEN, Giovanni
SEGURA, Ramiro
SHESTAKOV, Leonid
SHEVCHENKO, Ivan Shustov
SHISHKIN, Fedor
SIEBLER, Hermann
SIMONE, Antonio
SKOROJOD, Timofei
SOELINER, Otto
SONTHEIMER, Kurt
SOROKIN, Ivan
SPANNER, Josef (1893)
SPRENGER, Peter
STEINHAGEN, Wilhelm
STEPHENS, Russell Malcom
STRAUB, György
STRAUSS, Walter Frederick
STREPETOV, Serguei
SULLIVAN, Martin T.
SVORINICH, John Stephans
TARABANOVA, Evgenia
TARSKI, Nikolai
TAUCHNER, Stefan
TAUSENDFREUND, Paul
TENOR, Leon
TERRUZZI, Enrico
TOMASSINI, Giuseppe
UBEDA, Andries Johannes Antonius
USTINOV, Piotr
VALSECCHI, Battista
VAN FELIX, William Crane
VERONESE, Angelo
VOLZ, August
WALTER, Kurt
WATERS, Jack
WHITNEY, Gordon Porter
ZATTONI, Albino Giuseppi
ZÖLLNER, Leo
ZURBRÜGG, René