Batalló Italoespanyol 3r | Batallón Italoespañol, 3º de la XII BI | Battaglione Figlio

<p>Tercer batalló italoespanyol de la XII Garibaldi. Es va formar amb els supervivents de la Companyia italiana del Dimitrov i amb altres elements. Enquadrat a la&nbsp;XII Brigada Internacional (1/5/1937 - 25/9/1938), estava format per:</p><ul><li>Companyia de Metralladores</li><li>Primera Companyia</li><li>Segona Companyia</li></ul><p>Les principals actuacions foren:</p><ul><li>Ofensiva d'Osca (1/5/1937 - 21/6/1937)</li><li>Repòs a Tortosa (22/6/1937 - 28/6/1937)</li><li>Batalla de Brunete (28/6/1937 - 13/7/1937)</li><li>Repòs (5/8/1937 - 15/8/1937)</li><li>Batalla de Belchite (15/8/1937 - 5/9/1937)</li><li>Binèfar (6/9/1937 - 29/1/1938)</li><li>Sierras Quemadas (30/1/1938 - 8/3/1938)</li><li>Desbandada d'Aragó (8/3/1938 - 15/4/1938)</li><li>Reorganització (16/4/1938 - 22/6/1938)</li><li>Pas de l'Ebre (22/6/1938 - 25/9/1938)</li><li>Desmobilització</li></ul>

Brigadistes per enquadrament

Total de brigadistes relacionats: 228
AGOSTI, Pietro
ALFARO MARÍN, Pedro
ALONSO
ALONSO RUIZ, José
ALONSO SANTIRSO, Jesús Manuel
ÁLVAREZ PÉREZ, Carlos
AZNAR NAVARRO, Ismael
BAENA CORTÉS, Francisco
BALDO, Giacomo
BARAFFIO, Oreste
BARASSI, Mariano
BARRERA, Joaquín
BARRERO GARRIDO, José
BARTOLI, Remo
BASCHIERA, Eugenio
BATTAS VELET, Giuseppe
BELOTTI, Diego
BERMEJO PUERTA, José
BERTANI, Luigi Aldo
BERTÈ, Mario
BETTINI, Bruno
BEVILACQUA, Francesco
BIOSQUES OTHALHERA, Félix
BLAS BONZANO
BLASCO PERÍS, Manuel
BOLDRINI, Eligio
BORASDEFISSI, Gionanni
BOZZI, Giuseppe
CALDARA, Giuseppe
CALDERONI, Emilio
CALLINI, Ercole
CAMILLA, Francesco
CAMURRI, Adler
CANALE, Aurelio
CANALE, Teobaldo
CAPELLI, Giovanni
CARDINALI, Alberto
CARIA, Giovanni Amedeo
CARNIATO, Marino
CARNICETTO, Domenico
CASALS IGLESIAS, Pedro
CASTELLANI, Adelchi
CAVAZZONI, Giuseppe
CECCHIN, Costanzo
CEREGHETTI, Luigi
CETTI, Andrea
CHARRI, Alfonso
CHETI, Andrés
CHIAPPINI, Renato
CIARDI, Guido
CICITTA, Pasquale
CIMA GARRIGÓ, EMETERIO
CINELLI, Catone
CLEMENTE, Antonio
CLUA QUINTARES, Federico
COBOS RODRÍGUEZ, Vicente
COCITTO, Pompeo
COLA, Giuseppe
COLONNA, Alberto
COMES, José
COPES, Gemellino
COPPINO, Domenico
CORAZI, Nicolás
CORDERO, Adrián
CORRADINI, Libero
CORTÉS, Pedro
CORVETTO, Andrea
COSTABEBER, Gilio Luigi
CRAVERO, Domenico
CROCI, Adolfo
CROITAN, Domingo
CRUSCA, Mario
CRUZ NEVADO, Manuel
CURTI, Candido
DANNA, Enrico
DIGIOVAMBAT, Armando
FARKAS, Abraham
FERNÁNDEZ SEDADURA, Francisco
GAMBERO, Tiburcio
GENARO, Ricardo
GERUTTI, Giovanni
GIGONA, Estanislao
GIMENO, Julio
GIORDANO, Angelo
GONZÁLEZ MOLINA, Simplicio
GONZÁLEZ RUBIO, Francsico
GROTAN, Domenico
GRUIEN, Antonio
GRUNBERG, Paul
GUADAGNINI
HUNBERT, Nayr
IACOPINI, Giuseppe
LANTINI, Dario
LANZONI, Vincenzo
LAUROBA FERRER, Jacinto
LAZZAROTTO, Andrea
LEONARDELLI, Giuseppe
LERI, Honesto
LINASSI, Erminio
LINBACH, Struck
LORENZINI, Urbano
LORETTI, Giuseppe
LUDWIG, Otto
MACIPE MURILLO, Gregorio
MAGNANI, Decio
MAGNETTI, Michelangelo
MALATTIA, Antonio
MALLOR, Joaquin
MAREGA, Lino
MARRA, Giuseppe
MARTÍN, Marcos
MARTINELLI, Emilio
MARTINELLI, Zimmerwald
MARTRAT, José
MARUSIC, Carlo
MARUSSI, Giovanni
MASSEROLI, Leone
MASSINISSA, Angelo
MASTRODONATO, Ercole
MAUREAL UAVARRO, Pedro
MEDELIN, Domenico
MENEGHETTI, Oreste
MENESES, Julian
MENOZZI, Fernando
MERCADO, Simplicio
MINGHETTI, Giuseppe
MODENA, Flavio
MOLINA, Riccardo
MOLINARI, Domenico
MONQUE, Dolfo
MONTANARI, Oddino
MONTI, Oreste
MORCILLO, Pablo
MOTOSO MAÑAS, Esteban
MUCCINI, Ugo
MUCIACCIA, Filippo
NERI, Dino
NOVARINO, Pietro
OLIVERIO, Giovanni
ORLANDINI, Ottavio
OSSOLA, Luigi
PADILLA, Juan
PALANCHINI, Aldo
PARDINAS, Eloi
PAVESE, Roggiero Francesco
PEPE, Francesco
PÉREZ GARCÍA, Froilan
PÉREZ, Cándido
PESCÒ, Carlo
PETRUCCI, Ruggero
PIZZERA, Tullio
POBLADOR, Martín
POMA, Anello
PRINA, Ezzelino
RAEMI. Ernst
RAINER, Adolf
RAVEANO, Riciero
REYA, Rafael
RICCI, Fabio
RICHERI, Guisen
RICHIERI, Giuseppe
RIGAMONTI, Luigi
ROCCHETTI, Giuseppe
RODRÍGUEZ, Manuel
ROMERA GARCÍA, Manuel
ROSALDO, Adriano
ROSSI, Giorgio
ROSSI, Mafaldo
ROURA PUJOLRAS, José
RUI, Rudolph
RUIZ CALDERÓN, Harinero
SALA REGINA, José
SALVINI, Federico
SANEGEZ, Domingo
SANTORI, Antonio
SASSI, Adelcisio
SERAFINO, Agostino
SILLA, Giovanni
SILVESTRINI, Umberto
SIMONAZZI, Tonino
SIMONETTI, Marino
SIMONUTTI, Mirino
SLOBBE, Umberto Leonardo
SOMARUGA, Dante
SORAGNA, Aldo
SPREAFICO, Alessandro
STAMBAZZI, Marino
STAZIO, Gennaro
STAZIO, Rocco
STEFANI, Giovanni
STOFFELLA, Antonio
TABATTONE, Michele
TEDESCHI, Gherardo
TELLO, Francisco
TERRAMAGRA, Giuseppe
TERZI, Enrico
TESOLIN, Antonio
TESTA, Foresto
TIGLIETTI, Guido
TOFFI, Gino
TOMASSINI, Giuseppe
TOMBINI, Luigi
TREVISI, Napoleone
VACCARELLA, Mario
VACCHIERI, Ettore
VALLARINO, Luigi
VALLE, Filippo
VALLON, Gianpaolo
VARNERO, Benedetto
VARVARICA, Ramiz
VECELLIO, Eugenio
VEDOBA, Vittorio
VEDOVA, Vittorio
VERGARI, Victor
VERONELLI, Giovanni Giacomo
VICCHI, Pietro
VIECELI, Carlo Alberto
VIGANO' Luigi
VIGLIANI, Mario
VINACCIA, Giovanni
VIOLA FREIZOLI, Attilio
VITOBELLO, Vitantonio
VITOELLO, Vitantonio
VIVIAN, Alfredo
VODOPIVEC, Albin
ZAIA, Pietro
ZANOLI, Guido
ZOLT, Giacinto de