Cos de Transmissions | Encriptadors | Xifradors

<p>A l'ordre del 8 de desembre de 1936, que&nbsp;fixa&nbsp;la composició de les Brigades Internacionals, consta que, entre altres unitats, es va establir una Companyia de Transmissions.</p>

Brigadistes per enquadrament

Total de brigadistes relacionats: 215
AARONS, Samuel
ABAUTRET, Louis
ABRAMOWITZ, Nathan J.
ADUT, Jacques
AGULO, Rafael
ALVAREZ CALVET, Joaquín
AMATNIEK, Ernest
AMOUROUX, André
ANTOINE, Lucien
ARTEMENKO, Efron
ASSELIN, Jean
ASTORGA, Danton
AUBERT, Julien
AUBERT, Robert
AUCOIN, Thomas Edmon
BABENKO, Vasili
BAILEY, Frank Thomas
BARBE, Jean
BARCENA, Frank
BELLINGS, Joseph
BEREND, Isaak
BERGERON, Albert
BERTHOMIER, Kléber Vincent Henri
BERTOLINI, Giovanni
BIELINSKI, Abraham
BIGLOW, Peter Howard
BILY, Johann
BINDER, Josef (n. 1900)
BOET, Pieter Jacob
BORTZ, Louis
BOSELLI, Guido
BOTTCHER, Herman J. F.
BOULESTIN, Jules
BRAZDA, Peter
BUJVALOV, Alexander
CARAIAUIS, Nicolas
CARROLL, George Aloysius Raymond
CERVATO, Secondo
CHERNIKOV, Danil
CHURBAKOVA, Serafina Sitnikova
CICOGNANI, Guglielmo
COLLER, Otto
CORDON, Léon
CORREIA DE SA, José
CRESPI, Bruno
DARTOIS, Roger
DE CARLI, Bruno
DEVAUX, Raoul
DOMAS, Abraham (Morris)
DOYLE, James Peter
DUBROWICH, Jean
EHRENBERG, Isadore
EHRET, Georg
FELLMAN, Harry
FENZL, Othmar Andreas
FISHER, Harry
FISHGOLD, Irving
FISHMAN, Morris Simon
FORESTER, Kenneth Roland
FORSHAM, Harold George
FRÅNBERG, Elis Matthias
FRANKLYN, G. E, "Jack"
FRAYSSE, Edmond Auguste
FRIEMEL, Rudolf
FURCH, Bruno
FUSERO, Giuseppe
GAL, Nikolaus
GAMBIER, Gaston
GIANNETTO, Giuseppe
GILBERT, Maurice
GIORGI, Cesar
GIRARD, François
GÓMEZ URBANO, Antonio
GREIF, Walter
GRESPI, Bruno
GROSSI, Aurelio
GROUSSIN, Étienne
GRUBER, Ludwig
HARRIMAN, Emanuel "Manny"
HELDERBAUR, Fritz
HERLAAR, Dirk
HERNANDEZ HERNANDEZ, Eugenio
HOFMANN, Theodor Lothar
HOLL, Ludwig
HUBMANN, Erich
HUBMANN, Josef
HUERTA, Salvador
JACOBS, Arthur
JONES, John Edward Thomas.
JOST, Armand
JOUBERT, Maurice
JOUQUIN, Roger
KANEFF, Ivan
KASHIN, Nikolai Kaplin
KATZ, Isaac
KAZVENKOV, Timofei Smolentsov
KLANISEK, Valentino
KLEBANOV, Gavril Koroliev
KLEIN, Karl
KLINIEV, Ivan
KLIUIKO, Grigori
KOLOSOV, Konstantin
KOMAROV, Konstantin
KONENKOV, Alexander
KOZLOV, Alexander (URSS)
KRAMMER, Jacob Albert
KRAVCHENKO, Igor
KROTOV, Rodion
KRYLOV, Alexei
KUNDEREVICH, Nikolai
KUNTSOV, Serguei
LACELLE, Lionel
LANGBEIN, Hermann
LEROY, Robert
LIUBIMTSEV, Vasili
LLANES COLLADO, Emilio
LOKUTINOV, Piotr
LUFTIG, Lucie Joseph
MALANIN, Vladimir
MALINNIKOV, Lazar
MALINSKI, Semion
MARESVILLE, Joseph
MATSUKEVICH, Alexander
MATUSEVICH, Mijáil
MELINA, Roger
MENANT, Louis Charles
MODEBADZE, Vladimir
MOISIAKO, Ivan Mironov
MOLINSKI, Semion
MORDASINI, Vittore
MORRISON, William Z.
MUJA, Gueorgui
MUJIN, Benjamin
NASONOV, Mijáil Nosin
NAZAROV, Evgueni
NECHIPARENKO, Nikolai
NIKITIN, Nikolai Nikiforov (xifrador)
NORRIS, Len
OBIDEIKO, Konstantin
OGARISHEV, Fedor
OMERCHENKO, Nikolai
O´KANE, Walter Elmer
PANKOV, Pavel
PAVLOV, Ivan (Xifrador)
PEJTEROV, Vasili
PELEVIN, Leonti
PERI, Carlo
PERLMAN, Harry
PERROT, Gaston Émile Désiré
PERSILLY, Coleman
PESIN, Moisés
PILSHIKOV, Vladimir
PITON, Ludwig
PODOSINOVIKOV, Ivan
PONS PINTO, Juan
PRAT BAIXERAS, Alberto Jaime
QUILLET, Jean
RACHEFF, Theodore
RAVETTO, Carlo
READ, Patrick
REGNAULT, Daniel
REHILL, Joseph Francis
REUTOV, Ivan
RICCIONI, Renato
RIVERO, Eloy
ROBEL, Charles Edward
RODRÍGUEZ AREBOLA, Francisco
ROGER, Simon
ROHMANN, August
ROSNER, Aladar
ROTTER, Viktor
RUEDA, François
SABROC, Ludwig
SALVADOR, Giovanni
SATTLER, Karl
SAUVAGE, Henri
SCHIAVI, Armando
SCHIBLI, Gottfried
SCHNEDERLE, Rudolf
SHESTAKOV, Leonid
SHEVCHENKO, Ivan Shustov
SHISHKIN, Fedor
SIEBLER, Hermann
SIMONE, Antonio
SKOROJOD, Timofei
SOELINER, Otto
SONTHEIMER, Kurt
SOROKIN, Ivan
SPANNER, Josef (1893)
SPRENGER, Peter
STEINHAGEN, Wilhelm
STEPHENS, Russell Malcom
STRAUB, György
STRAUSS, Walter Frederick
STREPETOV, Serguei
SULLIVAN, Martin T.
SVORINICH, John Stephans
TARSKI, Nikolai
TAUCHNER, Stefan
TAUSENDFREUND, Paul
TENOR, Leon
TERRUZZI, Enrico
TOMASSINI, Giuseppe
UBEDA, Andries Johannes Antonius
USTINOV, Piotr
VALSECCHI, Battista
VAN FELIX, William Crane
VERONESE, Angelo
VOLZ, August
WALTER, Kurt
WATERS, Jack
WHITNEY, Gordon Porter
ZATTONI, Albino Giuseppi
ZÖLLNER, Leo
ZURBRÜGG, René