Batalla de Quinto

Dates: 
24/08/1937 - 26/08/1937

Descripció: 
La Batalla de Quinto es troba emmarcada dins de l'Ofensiva de Saragossa. Els republicans ataquen amb contundència la localitat de Quinto i aconsegueixen vèncer la forta resistència franquista. Considerada una de les més emblemàtiques victòries dels interbrigadistes.
 
Escenaris bèl·lics: 
Belchite 
Cerro Purburel 
Codo 
Cuatro Caminos 
Osera 
Pina 
Quinto de Ebro 
Saragossa

Batalles i fronts relacionats:
Ofensiva de Saragossa
Front d'Aragó
Batalla de Belchite

Enquadrament de les Brigades Internacionals:
Divisió 35 - 35 Divisió
Batalló Lincoln - American Battalion - Lincoln-Washington
Batalló Dimitrov - Doce Lenguas
Batalló British Battalion - Saklatvala – Radford – Batalló 57
Esquadrilla de Chatos
Esquadrilla de Moscas
Batalló Spanish – Español – Latinoamericano
Batalló Mackenzie-Papineau - Canadian Battalion - Mac-Paps - Patrik Henry - Thomas Paine
Brigada XV - Abraham Lincoln – Anglonordamericana

Brigadistes per enquadrament

Total de brigadistes relacionats: 289
ABRAMSON, Samuel
ACERO, Juan
ALLEN, Robert F.
ÁLVAREZ PÉREZ, Carlos
AMBROŽ, Jose
AMBROZIAK, Peter
AMLIE, Hans
ANDREASIAN, Ashod
ANFELDT, Eggert
ARBOUSSET, Samuel
ARGIRAKIS, Mathew M.
ARKAS, Emanuel
ARVOLA, Frank E.
AVGHERINOS, Hércules
BADIA BALAGERO, Salvador
BAIR, Max
BASSIN, Sidney
BATES, David F.
BEGELMAN, Elias
BEKE, Daniel
BIANCA, Joe
BIDIUK, Ivan
BIGRAS, Alcide
BILIC, Giuseppe
BILOUS, Nicholas
BLAHO, Imrich
BLASER, Willi [+ 1937]
BLOCK, Joseph
BLOCK, Paul
BOURNE, James
BOUTROWSKI
BOWERS, Max Meicher
BRADLEY, Carl
BROWN, Richard B. De Witt (1919)
BROWN, William
BRUDERER, Robert
BURKE, Ainslie Purves
CABEZAS GARCÍA, Oliva
CANTOR, William Harris
CASASSA VIGNA, Antonio
CASTRO SEOANE, Esmeraldo
CASTRO SEOANE, Luis María
CENSE, Léon Robert Pierre
CERIANI, Giovanni
CHAMBERS, Alexander
CHEN, Wen-Rao
CHMELA, Leopold
CONSTANT, Maurice
COVADIAS, Christos
COWAN, Wilfred
CUNNINGHAM, George
DALY, Peter
DAMJANOVIĆ, Milo
DELOFFRE, Renaud
DEMAS, Nicholas John
DEMOS, T.
DEUTSCH, Julius Herman (Estats Units)
DEUTSCHER, Karl
DICKS, Walter
DIETEL, Kurt
DOMANSKI - DUBOIS, Mieczyslaw
DOMÍNGUEZ BIENVENIDO, Víctor
DOMJONOVIC, Milo V.
DOPPLER, Max
DORAN, Dave
DROSSEL, Anthony B.
DUMONT, René
DUPONT, Jean Bapt.
ENGELS, David
ERDELJAC, Petar
ESCIMONTOWSKI, André
FINKEL, Alexander
FISHER, James D. (1913)
FORTIS, Pavlos N.
FOTI, Francesco (1905)
FRAME, William D.
FRANCIS, A.
FRASER, Hamish
FRIDMAN, Lev Iosifovich
FRÜHAUF, Josef
FRYE, Peter
GALE, Milton
GEISER, Carl
GEORGE, Henry
GIESWEIN, Arthur
GOGUEN, Emil
GOLDRING, Benjamín
GOLDSTEIN, Julius Kurt
GOLDSTEIN, Maynard
GONSHAK, Samuel
GORDON, Lazar
GREINER, Ferdinand
GRODEN, Daniel Samuel
GRÜTZNER, Alfred
GUERIN, Edward J.
GUT, Stefan
HAIM, Jaques
HINZ, Bruno
HORBURY, Harold
HÜSKEN, Richard
IANCU, David
IHALAINEN, Vaino Armas
JAKAB, Michal
KALB, Martin
KAUFMANN, Alfred
KEILHOFER, Karl
KENNER, Valentin
KLAMM, Fritz
KLEIN, Peter
KLIEN, Herman
KNAACK, Richard
KOBALY, Andrew
KOLAROV, Peter Vasilev
KOLBA, Ernst
KÖRBLER, Wilhelm
KÜNSTNER, Josef
KUSCHINSKI, Erich (emigrà a la Unió Soviètica)
KUSMAN, Félix
LAHL, Leopold
LAMB, Leonard
LANCER, Emanuel
LANDAUER, Hans
LANSER, Manny
LECHKY, Joseph
LEFRANC, Charles Agathon
LEHN, Karl von
LEIVISKA, George H.
LEMKE, Otto Ernest
LERNER, Murray B
LEVINE, Harry
LEVINGER, Samuel Harold
LIFFLAND, Jack
LIPFERT, Fritz Albin
LISBERG, Norman
LOSSOWSKI, Vincent
LUNDQVIST, Georg
MADIGAN, Frank
MAGLIETTA, Clemente
MANGEL, Dave
MARTINEZ VELASCO, Feliciano
McCARTHY, William
McGRATH, John Freeman
MEHR, Jacob
MEIER, August
MERRIMAN, Robert Hale
MIGONI FLORES, Francisco
MILDWATER, Jeffries
MILLER, Alexander
MILLER, James (1916)
MORGAN, Crawford
MÖSTL, Alfons
MULLER, Gerrit
MUNDAY, Arthur
MURILLO PÉREZ, Leonardo
NAPPI, Felice
NELSON, Steve
NEMEROFF, Murray
NEUBERT, Kurt Walter
NONVEILLER, Guido
NUSSER, Charles
O'DAIRE, Patrick
O'LEARY, Frank Arthur
O'TOOLE, Lawrence John
OLIVER, Louis Anthony
OLORENSHAW, Arthur J.
OSBORNE, Ernest
OWEN, Blaine
O´HARA, James Burtle
PALMER, George Anthony, Jr.
PANSCICK, John
PAPPAS, Nick
PARKER, Charles
PARMELEE, Kenneth C.
PAWLOWSKI, John
PENA PENA, Manuel
PENN, Marvin
PEREZ VILLAREAL, Antonio
PETERS, George
PETERSEN, Jeppe Kjær
PETERSEN, Rolf
PETRIE, Othon
PETRULLO, John
PLOTNICK, Henry
POBERSKY, Ben
PRIESS, Heinz
PROBST, Adolf
PUJOL JIMENEZ, Antonio
PUSKAS, Franja
QUINCY, John
RADUNOVIC, Vukasin
RAGNAR, Albin
RAMM, Hubert
RAMM, Hubert
RASMUSSEN, Kaj Georg
RAU, Reinhold
RAYBOR, John Harold
REED, William Allen
REISS, David Morris
REISSING, Oskar
REMMEL, Willi
REZAC, Albert
RICHARDSON, Benjamin
ROBERTS, John Jack
ROBINSON, John Quigley
RODRÍGUEZ, Felipe
ROFFMAN, Joseph
ROHMANN, August
ROSNER, Mayer
RUBIN, Harry
RUTTER, Dorothy
RYANT, Tommy
SALVAÏ, Mihály
SALVINI, Federico
SÄLZER, Eeich
SCHEERBOOM, Hermanus Stephanus Ferdinand
SCHIFF, Samuel
SCHMIDT, Otto (Alemanya)
SCHMIT, Jean
SCHOFS, Fred Jacob
SCHULER, Clarence
SCHUTT, William
SCHWART, Max M.
SCHWARZ, Michael
SEBBEN, Giovanni
SECUNDY, Louis
SERVICE, Elman R.
SHAFRAN, Jack Jacob
SHANSKY, Michael
SHEROD, Richard M.
SHIFF, Solomon
SHVALBE, Sara
SILLS, Ben
SLIVON, Boleslaw
SMERKA, Radomir
SOMMERFELD, Hans
SOUKUP, Wilhelm
SOVETSKI, Bunni
SPERBERG, Sanford
STAMM, Morris
STERN, Jeanne
STIMAC, Ivan
STRAUSS, Mark
SULLIVAN, Martin T.
ŠVARCS, Mihails
SWAIN, Richard Joseph
SWIERCZEWSKI, Karol
SZUREK, Aleksander
TAISSIDRE, Albert
TAKACS, Joseph
TANTTILA, Reino Herman
TÁRRAGA SARRAULTER, Mario
THAYER, Donald Arthur
THOMAS, Henry Harry
THORNTON, James Nathan
THORNTON, Ralph
TICER, Raymond Elvis
TIILIKAINEN, Kalle
TISHUP, Victor
TITUS, William Bertram
TORRANCE, Alec E.
TSCHÄPE, Herbert
USERA BATTASTINI, Vicente
VANDZALA, Andrei
VARVARICA, Ramiz
VIDAL FELIPÓ, Michel
VLACH, Leopold
VOROS, Sandor
WADMAN, Bror Helmer
WAITZMAN, Samuel.
WAJNERMANN, Zelmann
WALLACH, Albert M.
WALLACH, David Hyman "Hy."
WALTERS, Sam
WANG, Edwin
WEIJIN, Xie
WEINBERG, Salomon
WEISSMAN, Irving
WIDEMAN, Jefferson
WIELAND, Henrich
WILEY, Samuel David
WILLIAMSON, Bill
WINNICK, Wilfred
WINTRINGHAM, Tom R.
WOLFF, Ernst
WOLFF, Milton
WOSNIUK, Danilo
YEPES VALENTÍN, Víctor Manuel
ZIVIN, Louis
ZLOTNICK, Louis