Milícies Antifeixistes de Catalunya (juliol - desembre 1936)

<p>Entre juliol i desembre de l’any 1936 es van formar i desplegar pels front d’Aragó, Mallorca i Madrid les anomenades columnes de milicians formades per combatents voluntaris procedents d’organitzacions polítiques i sindicals a les quals&nbsp;es van sumar les restes de l’Exèrcit espanyol lleial a la República.&nbsp;<br>S'utiliza per a indexar tots aquells brigadistes que, en algun moment, van estar integrats a columnes o centúries de milicians a Catalunya.</p>

Brigadistes per enquadrament

Total de brigadistes relacionats: 432
ADSUAR, Joseph
ALIAGA LÓPEZ, Juan
ALLOZA LUILEY, Francisco
ALLWARD, Lee
ALTEMIR JORDAN, Agustin
ALVAREZ GOMEZ, Teodoro
AMIEL, Laurent
AMORÓS AZORÍN, Esmaragdo
ANDRÉ, Anton
ANGENE, Marcelo Louis
ARAGUAS BIENVENIDO, Adrian
ARASA LLOMBART, Pascual
ARBAN NAVARRO, Josep Maria
ARCOS CAPARRÓS, Martín
ARFINENGHI, Arturo
ARGER LANDRU, Robert
ARGILES DOLORES, Joan
ARMENGOL FONTANET, Francisco
ASENSIO, Gaston
AUBIÓN PARADIER, Armando
AYLWARD, Lee
BALART NASARRE, Miguel
BALKOVENCO, Platon
BALLESTA, Sebastián
BARBERÀ MARRICH, Fermin
BARDY, Therese
BARRAU FERRER, Antoni
BATLLE ABEL, Simon
BAUNER, Karl
BAYLLI, Albert
BELLOUIN, Silvain
BELLOUIR, Juilman
BENNAYON, George
BENUERI ELJARRAT, Elias
BERENGUER ESPINOSA, Juan José
BERNARD MARTIN, William
BERNIERI, Bruno
BIELSA GRACIA, Vicente
BIGLIANI, Roberto
BILAT, Georges Antoine Fernand
BILTRES, Émile
BLOCH, Jeannette
BOADAS ASINS, Jose
BONIZEK, François
BORRELL SALA, José
BOUDOURESQUE, Maurice
BOUVET, Pierre
BOYLE, Paul
BREZINER, Maurice
BRINKMANN, Georg
BRIZ LACUESTA, Enrique
BRUNETTI, Luigi
BRUSSA BULET, Pere
BUNJES, Carolina
BUSTAMANTE CARDO, Mariano
CABARROU, Pierre
CAMILO VIDAL, Enrique
CAMPORRO ÁLVAREZ, José
CAMPOS GARCÍA, Juan Antonio
CANALES MARTÍNEZ, Diego
CANALES MARTÍNEZ, Justo
CAPET, Marcel
CARBONELL PORCALLA, Pedro
CARPENTIER, Françis Charles
CARRERAS, Charles
CARRION GRAU, Salvador
CASARES, Antonio
CASSIER, Pierre
CASTRO BERMÚDEZ, José
CASTRO MARTÍNEZ, Eduardo
CERULLA FACERIAS, José
CERVANTES NAVARRO, Antonio
CHAMORRO PUGAS, Adolfo
CHAMPEUAX, Pierre
CHAVEROU, Pau
CID ESTEVE, José
COHEN, Maurice
COLOMBET, Phillippe
COSTA, Gregor
CRAVI, Louis
CREJZIN, Johan
DE LA TORRE VIEZMA, Francisco
DE LES BUEIS GARCÍA, José
DEL PAPA, Romualdo
DELERMELLE, Enri
DELGADO JURADO, Jose
DESVIES, Francoise
DESYLLY, Jules
DIAZ RICO, Francisco
DÍAZ VILAPLANA, José
DONATI MALEKARNE, Eduard
DONZELAT, Maurice
DUMONT, Jules Joseph
DUNIACH COSTA, Juan
DUREL, Charles
DURO TORNÉ, Antonio
DVOROTZKI, Stanislaus
EHRLING, Helmut
EINSTEIN, Henrich
ENCINAS DE FRUTOS, José
ESCOBAR CRIADO, Bernardo
ESPIGULE VIDAL, Jaime
ESTEBAN MOYA, Manuel
FAJEDA ROVIRA, Francisco
FANCELLI, Pierre
FARGIER, Roland
FARRELL, James
FENO, Chiodo
FENOLLAR, Francesco
FERNANDEZ ARVEON, Jose
FERNANDEZ BOER, Manuel
FERNANDEZ GARCIA, Jose
FERNÁNDEZ GÓMEZ, José
FERNANDEZ GRANADOS, Sebastian
FERNÁNDEZ HERNÁNDEZ, Bernardo
FERNÁNDEZ MOLINERO, Jesus
FERNANDEZ MUEDANO, Joaquin
FERNANDEZ PEÑA, Nicasio
FERRE VERDIEL, Pierre
FERRINI, Francesco
FERRUS, Salvador
FERRY LINDER, Francisco
FILIPETE, Salvatore
FISCHER, Manuel
FIZA, Francisco
FONQUART, Clovis
FONTAINE, Denise
FONTAINE, Sadi Désiré
FOUMEIROU, Gabriel
FOUMEIROU, Gabriel
FOUNIER ALAVEDRA, Pedro
FRANCH, Adolf
FUENTES MENJON, Juan
FURNIELS HERRERA, Antonio
GABRIE TRULLEN, Manuel
GALERY, August
GÁLVEZ HERRERA, Ferran
GAMUS PÉREZ, Lorenzo
GANDOLFO, Isidoro
GARBEA ORRANTIA, Francisco
GARCÍA ARQUE, Eliseo
GARCIA CAYUELA, Juan
GARCÍA GARCÍA, Antonio
GARCIA GUDIA, Julian
GARCIA MARTINEZ, Francisco
GARCIA MUÑOZ, Jose
GARCIA SAEZ, Alfonso
GARCIA SANCHO, Adolfo
GARCIA, Joseph
GASCON TENA, Miquel
GASCON, Candido Gregorio
GASCON, Frederich
GASPERINI, Gino
GAUFFIER, Alexandre
GERANGUER, Gston
GIBERT, Vitorio
GIL ALBESA, Bautista
GILLY, Andre
GISBERT, Marcel
GODINAS TORRECILLA, Eusebio
GÓMEZ AGUILAR, Juan
GOMEZ DE LA GUARDA, Angel
GÓMEZ LAGUARDIA, Ángel
GONG, Karl
GONZÁLEZ CASTILLO, Fernando
GONZALEZ, Francisco
GORGUES, Jose
GOTLIEB, Izrael
GRAZIANI, Rino
GROTOWSKI, Verus
GUARRINO CARPINI, Mascardi
GUERRERO FERNANEZ, Miguel
GUERRERO SIRVENT, Antonio
GUILLEM APOLINARIO, Antonio
GUIRAO, Bernabé
GUIXOT, Luciano
GUNSBOURG, Maurice
GUTIERREZ GARCIA, Victoriano
HACKER, Adolf
HANSSENS, Etienne Dominique
HARO DE GIMENEZ, Juan
HENRY, Joseff
HERINGE, Otto
HERMELIN, Werner
HERNANDEZ ALBUI, Ignacio
HERNÁNDEZ CASTAÑARES, Cecilio
HERNANDEZ VELAZQUEZ, Ignacio
HERRERA FERNANDEZ, Gabriel
HERRERUELA LEÓN, Joaquin
HEURI, Rombart
HOFMAN, Reinhold
HOMECHER, Rudy
HONECKER, Rudolf
HURTADO LOZANO, Antonio
IGORRA. Juan
ILLFELD, Egon
IRIGOYEN YABAS, Francisco
JAKOB, Heinrïch
JATO GARRIDO, Ramón
JEAN, Michel
JEREZ ROMERO, Pablo
JESCHKE, Hans Felix
JODA TORROGLOSA, Pedro
JUERGENS, Hermann
KAISER, Karl
KERMANERO, Metant
KIRSCH, Richard
KNECIGZ, Jazol
KOTATCHIK, Françoise
KUEHN SCHWEIZER, Ernest
LAEROISE, Eugien
LAMBERT, Frederic
LARCIER, Robert Edmond
LASJUAN CLEMENTE, Andrés
LAURAC, René Jean
LAZZU, Juan
LIBORGUIA, Charles
LICHTENSTEIN, Louis
LINARES CANO, Juan José
LOBATO GONZALEZ, Ignacio
LOESANS, Kail
LONGEZ, Georges
LÓPEZ BEIGA, Juan
LOPEZ CAPARRÓS, Ramón
LÓPEZ DE LA FUENTE, Enrique
LOPEZ DIAZ, Manuel
LÓPEZ FERNÁNDEZ, Ramón
LOPEZ LOPEZ, Julian
LOPEZ LORENTE, Juan
LOUIS, Julien
LOUME LOIE, Rene
LUCAS PUCHE, Joseph
LUMARAQUIS, Henri
LUX, Marcel
MAGALLON, Hilario
MALGAN MONTERO, Valentin
MANUEL PEINADO, Antonio
MANZANARES DÍAZ, Ramón
MANZANARES PEÑA, Gonzalo
MARCO CALLARIZA, Bautista
MARGUENDA BERNA, Antonio
MARTELLA, Francesco
MARTÍ VALERO, José
MARTÍN GARCÍA, Fulgencio
MARTÍNEZ BELMONTE, Juan
MARTINEZ FERRITZ, Pedro
MARTINEZ GARCIA, Francisco
MARTINEZ NAVARRO, Vicente
MARTÍNEZ SANZ, Domingo
MATURANA, José
MAYERVAKI, Otto
MAZZI NAVANZO, Umberto
MENA FERNANDEZ, Felipe
MENGOD, Louis
MERCADER, Ángel Sebastian
MERINO GARCIA, Isidor
MEYER, Pierre
MICKENGUER, Aloci
MIGUEL GARCÍA, German
MIGUEL, Juan
MIKENAUER, Alois
MIR DOMINICO, Albert
MISSONMIER, Gaston
MO RALY, Nathan
MOHAMED, Saïl
MOLTE, Pierre
MORA BORDES, Miguel
MORAN DOMENECH, Ramon
MORCHAND, Beni
MORENO ROUCHAS, Isidoro
MOSES, Albert
MOVELLAN GÓMEZ, Maria
MULA PEREZ, Jose
MÜLLER, Josef
MUÑOZ RODRÍGUEZ, José
NAMIAS, Edgar
Navarra Guerra, Jose
NAVARRO FERNANDEZ, Joaquin
NAVARRO GONZALVO, Ezequiel
NAVARRO GUERRERO, Jose
NAVARRO PARERA, Luis
NIEVES BELLO, Miguel
NONNUCEI, Giuliano
OCTAVE, Benoit
OLIVÉ TUBERT, Amadeo
OLIVE, Lorenzo
PALAZÓN PAGAN, Pedro
PALES BAGET, Miguel
PALLAS TORRALBA, Jorge
PAPALARDO, Pedro
PARES QUINTERO, Andres
PARRA GONZALEZ, Miguel
PATOUA, Llucian
PELEGRIN CUNILLERA, Lorenzo
PEÑA CUÑADA, Máximo
PENALVA CERDAN, Gaspar
PENEFF, Pierre
PERA SOTO, Juan
PEREZ BLANCO, Manuel
PÉREZ GENUA, Luis
PÉREZ MARTÍN, Juan
PEREZ MARTÍNEZ, Joan
PEREZ MOLINA, Francisco
PÉREZ MOLINA, Narciso
PEREZ SILVA, Manuel
PERIN, Henri
PETRY Karl Heinz
PISANI, Fernando
POGGI, Mario
PONCE ARANCE, Antonio
PONS, Angel
PORTE, Rene
PUGNET, Marcel
PUIG GARCÍA, Fernando
PUJADES ARMENGOL, Simón
PUJOL ORO, Carlos
QUESADA NOGUERAS, Jose
RAIMOND, Ansems
RAJA AVILA, Francisco
RAJAS MARTÍNEZ, José
RAMAZZOTI, Luigi
RAMÓN PÉREZ, José
RANFASTE, Adriano
RARES, Jean
RAYFORTE, Adrian
REUBSAL, Meiquelo
RIBES FERRANDEZ, Carmel
RICO BORDERA, José
RIEMER, Julien
RIGAU CANO, Alonso
RIVAL, Joseph
RIVIERE, Ernest
ROCAMORA SÁNCHEZ, Valeriano
ROCHA, Horacio
RODRÍGUEZ BERNAL, Manuel
RODRIGUEZ BOSQUE, Antonio
RODRÍGUEZ LÓPEZ, Dolores
RODRÍGUEZ OLLER, José
RODRÍGUEZ PÉREZ, Domingo
RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ, Francisco
RODRÍGUEZ TORTOSA, Julio
RODRÍGUEZ, Manuel
ROIG, Antone
ROMERO, Ricard
ROQUÉS ROQUÉS, Francisco
ROS LOPEZ, Juan
ROS MURTRA, Francisco
ROSILLO REBATE, Miguel
ROUBAUD, Fernando
ROUSET, Louis
ROUSSILLON, Richard
ROY, Jorge
RUBIO GIRAU, Juan
RUIZ AYALA, Cándido
RUIZ CHECA, Emeterio
RUIZ GARCIA, Jose
RUIZ PÉREZ, José
SABATIER, Émile
SAEZ SAGASTA, Pablo
SAGALAS PRUDENCIO, Pedro
SAINZ PUENTE, Matias
SAIVRES, Georges
SALA SOLÉ, Antonio
SALVARTY, Jaques
SAN SATURNINO FLORES, Benito
SANCHEZ DE ISIDORO, Carmelo
SANCHEZ, Juan Jose
SAUVARD, Paoni
SCHAEWITZ, Pierre
SCHEWACKEN, Marcelo
SCHLESIEN, Breslau
SCHLOEGL, Theodor
SCHNEIDER, Pierre
SCHREIBER, Robert
SCHWARTZ, Jaharm
SEBROTH, Willy
SEGUÍ FERRANDO, Antonio
SEGURA MANZANARES, Juan
SERVAT, José
SHEIDLER, Joseph
SIGALL, Osias
SILES SUVIETA, Francisco
SILVESTRINI, Corrado
SIMÓ CASTELLO, José
SIMO, Esteve
SODESSA, Carlo
SOLANO RALUY, José
SOLER, Sebastian
SORIANO GAMBIN, José
SOTO LOPEZ, Joaquin
TEJADA OSMA, Victor
THEBANDT, Alfred
THOMA-BRUNNER, Anny
TISSEYRE, Charles
TOLLOT, Giovanni
TOMAS GARCIA, Enrique
TORRES MENDEZ, Juan
TORRES VALLES, Pablo
TRASMONTAN, Silvio Vicent
TRIGAUSE, Gaston
TROSS, Paul
TRUY ROCA, José
TURREL, Aimé Armand Louis
UMSONST, Alfred
VALCAREL, Diego
VAN DESTRASEN, Julius
VANDERBERGE, Maurice
VECCHIETTI, Amerigo
VERDOODT, Raymond
VERGE BALAGUER, Joan
VERGE, Rene
VERMENEN, Simon
VICTOR MICO, José
VIDAL COSTA, Vicente
VIDAL GENÉ, Pablo
VIDAL RUIZ, Antonio
VIGNERON, Jean
VIGUERAU, Charles
VILLEBORTE, Johan
VINED, Ferrand
VINUESA MONDRAGON, Alexandre
VISQUERT, Federico
VOGT, Friedrich
VOILLAT, Marcel
VON DER LOCKE, Anton
WARSCHAWSKI, Estanislao
WILLIS, Toni
XICARS RIUMBAU, José
ZAMORANO PEREZ, Juan
ZAPEL, Blas
ZEUBERT, Maurice
ZICLIEN, Albert