Cos d'Enginyers | Sapadors

<p>A les Brigades Internacionals va existir un Batalló propi d'enginyeria, vies de comunicació, maneig d’explosius&nbsp; i fortificacions (sapadors) que actuà fins al 23/9/1938.</p>

Brigadistes per enquadrament

Total de brigadistes relacionats: 153
ABDERRAHMANI, Alí
ALARCÓN ALARCÓN, Juan
ALLENSPACH, Maximilian
AMOROA, Albert
ANCEAUX, Robert
ANGEL LEON, Augusto
AUBERT, Leopold
BACHET, Henri
BADOUAL, Pierre
BALAGURCHIK, Elias
BANCEL, Louis
BARBES, Emile
BARON, François
BASHA, Shaban
BATLLÓ PUIGMARTÍ, Josep
BAUWENS, León
BAZERGUE, Jean-Marie
BEKAERT, Jules
BENOIT, Jean
BERNARD, Aimé Marcel
BILGRAJEW, Bolels
BIOTH, Joseph
BOZ, Antonio Giuseppe
BRAZZOROTTO, Luigi
BREZEL, Maurice
BROWN, Richard De Witt (1915)
BROZZETTI, Giovanni
BURDET, James (desertor, agost 1938)
CALLAGHAN, Thomas Joseph
CAMARENA DE NAVAS, Esteban
CAMICI, Corrado
CANALE, Aurelio
CÁNDIDO, Rafael
CARRERAS, Charles
CASTELLS PEIG, Andreu
CATALANO, Vincenzo
CECCARINI, Mario
CEFLINOKI, Stanislaw
CELERIER, Léonard
CENKA, Arthure
CHAMPION, Alphonse
CHANTENEY, Louis
CLAUDIO VIDAL, Onterino
CODINA FATJÓ, Salvador
COMISECK, Jean
CZITROM, Ladislau
DEDI, Veli
DELAVY, Maurice
DEMAIO, Anthony
DENIS, Jules
DESMEDT, Gust
DICKENSTEIN, Siegfried
DRESCHER, Michael
DUMONT, Maurice
DUMOULIN, Louis
FASSINI, Bruno
FESSELET
FIBBI, Enrico
FIBBI, Romeo
FILIPPINI, Angelo
FOERSTERLING, Paul
FORNAI, Angelo
FRANCON, Claude
FREHUGER, Jean
GALIANA , Raymond
GARCIA, Raoul
GATTI, Giuseppe
GEISER, Carl
GEOFFROY, Georges
GESSEAUME, Georges
GHINI, Vittorio (Bologna)
GODEFREY, Georges
GOETHELS, Polidore
GORKIN
GOUJON, Henri
GOURT, Michel
GOYA NUÑO, Juan Antonio
GRANELL, Francisco
GRÉCOIRE VILACHOU, Henri
GRITSUK, Vladimir
GRÜNBERG, Gottfried
GRUZKOV, Alexander
HERNÁNDEZ HERRERÍAS, Juan
HERNÁNDEZ, Vicente
HIMMEL, Ernst
HUGUENIN, Léon
JAHNKE, Paul
KLIMŠA, Rudolf
KUZMA, Dimitri
LARI, Pietro
LE HUEDE, Ambroise
LEBRET-DELARME, René
LESNER
LESTIENNE, Léonard
LIMACHER, Camile
LLORET, Manuel
LÖBERBAUER, Karl
LORENTE PINILLA, Mariano
LORITO, Angelo
LUDERICK, Percy
MADER, Andreas
MARKOSEENKO, Fedor
MARTELLI, Jean
MASSEROLI, Leone
MEDER, Robert
MICHALICKA, Julius
MOLODSOV, Boris
MORABITO, Bruno
MORALES GARCÍA, Juan
MOREN HERRERA, Luis
MURTIN, Fernand
NAGORNI, Mijáil Namorski
NATAN, Charles
NICOLON, Georges
NOTHIAS, Louis
OHL, Louis
PADILLA, Ramón
PADRÓS PUIG, Isidre
PAGANI, Aniceto
PAGANI, Battista
PALASOF, Stefan Kirchef
PASCUAL SERRET, Pascual
PASSERI, Giovanni
PIERRIX, Favier
PRINGLE, Claude
QUÉMÉNER, François Louis
RANCEZ, Jean
RANNOU, Edouard
RASCHEFF, Theodor
RATZER, Johann-Baptist
REMY, David
RICCHELLI, Vittorio
RICHARD, Paul
RONCATO, Gaetano
ROS, Giovanni
ROSNER, Mayer
ROVETTA, Emanuele
SANT VILLANUEVA, Pedro
SCHMIDT, Egon
SCHWARZ, Michael
SCHWARZBECK, Hubert
SIMÓN GARCÍA, Eugenio
STERNBACH, Jacob Joel
ŠVARCS, Mihails
TABURIAUX, Marcel
TRÄNKLER, Fritz
VAVRLA, Karol
VIDAL FELIPÓ, Michel
WHITNEY, Gordon Porter
WOLF, Erich
YEPES VALENTÍN, Víctor Manuel
ZANELLI, Aldo
ZIVNY, Franz