Bases de formació d'Unitats

<p>Les<em>&nbsp;Bases de formació d’Unitats</em>&nbsp;estaven inicialment a la plaça de braus, als pavellons de la Feria i al quarter de la Guardia Nacional Republicana, d’Albacete. També n’hi havia en alguns pobles propers a Albacete: Tarazona de la Mancha, Casas Ibáñez, La Roda (principalment per a cavalleria), Quintanar de la República, Mahora, Madrigueras, Villanueva de la Jara, Chinchilla, Fuentealbilla y Almansa (artilleria). Més endavant també se’n van instal·lar a Olot.<br>La caserna de la Guàrdia Nacional Republicana, va representar en el moment de l’arribada dels voluntaris internacionals, el punt militar més important per a les Brigades. Va ser utilitzat com a principal lloc d'aquarterament (s’hi van instal·lar al voltant de 1.000 homes), i per realitzar l'entrenament militar dels internacionals.</p>

Brigadistes per enquadrament

Total de brigadistes relacionats: 311
BAHICHE, Isa
BAHNIK, Wilhelm
BAK, Ottekar
BALLESTEROS, Manuel
BALTER, Morris
BANDŽOV, Spas
BANFI, Jan
BARISCH, Josep
BARTHE, Louis
BARTOLOMÉ, Faustino
BASCH, Endre
BASSET, Emile
BAUER, Karl
BAUTISTA VARGAS, Miguel
BEAUCHER, Gabriel
BEAUVOIS, Victorien
BECKER, August (1918)
BECKER, Johann (arribat a finals de 1937)
BECKER, Johann (arribat maig 1937)
BECKER, Stefan
BEGOVIČ, Vlajko
BEIGL
BEILOUS, Julio
BELLO MONTERO, Luis
BENDINER, Philip
BERGER, Abraham Adolf
BERGER, Franz [Bzenec]
BERKHAHN, Guenter
BERTOMEU, Joaquín
BESSU, Albert
BEY, Gaston Raoul
BIELOV
BIENTZ, Albert
BIER, Elisa
BIGOT, Émile
BIHF, Serafino
BILGRAJEV, Boheslav
BILILONI, Bartholomy
BILLOUX, François
BILLOUX, Marcel
BIRGY, Ernest Émile
BLANK, Ernst
BOCHAROFF, Boris
BODEK, Catherine
BOHACS, Stefan
BOLSONA, Agustín
BONILLA, Juan
BONNET, Victor
BOPLAZ
BOROS, Nicolaus
BOSCO, Pierino
BOULME, Reimand
BOYARD, Roger
BRIDELANCE, Roger
BROWN, Thomas
BURKHART, Fritz
CANNON, Karl Jacob
CAROLL, William Reed
CICHOWSKI, Kazimierz
DEDI, Veli
DERNONCOURT, Maurice
DESOY, Francis
DEUTSCH, Alexander
DEUTSCH, Julius (Àustria)
DIETEL
DIGAT, Jesús de M.
DIMITRI, Todorof
DIRK, Petrus
DITSCHENER, Hermán
DJORDJEVITCH
DOBRITZHOFER, Anton
DORF, Artur
DOUGRER, Joseph
DRABBLE, René
DRDA, Frantisck
DREYFUS, Georges
DRUARD
DUERMAYER
EBERT, Isidor
EINSILD, Udo
ENDL, Fritz
ERB, Ferdinand
ERSLER, Gabriel
EUCHA, Albert
FAIVRE, Gilbert
FEIN, Arnold
FENTE VÁZQUEZ, José
FIAHERTY, Edwarg
FIALA, Heinrich
FISCHEER, Ewald
FOURNET, Pierre
FRANCIOLI, Gaspard
FRANI, Marcos
FRAYTET, Antoine Henry
GARCÍA SALGADO, Andrés
GAYMAN, Vital Isidore Élie
GOLDBERGER, Josef
GOLDBERGER, Max
HARDING, Joe
HEINZMANN, Georg
KAHMANN, Fritz
KOLMANN, Josef Nikolaus
KÖNIG, Erhard
LEUBA, Jean
LÖSCH, Maximilien
LUKANOV, Karlo
MacDOUGALL, William
MARCHETTI, Giuseppe
MINK, Emanuel
MORCOM, William Arthur
NIKOS, Petro
PANZENBÖCK, Karl [1897]
PREUSS, Robert
PRIESS. Victor
PRINZ, Alois Ludwig
PRÓLL, Hans
PROPERT, Alfred
RAK, Otokar
RAMM, Hubert
RAMM, Hubert
RAPOSO, Antonio
RASSO, Juan
RATH, Charles
RATNEK, August
REBOURS, Olivier
RÉHEL, Henri
REINDORF, Peter
REINHARD, Roberto
REISS,Johann Hans
REITER, Rudolf
REMMEL, Willi
RIBERO SÁNCHEZ, Juan
RICHARD, Paul Louis
RICHEY, Walter
RIGAUD, Marcel
RIGAUZ
RIKEMEIER, Fritz
RITCHER, Paul
RIVERA, Juan
ROASIO, Antonio
ROCHEFORT, René
ROCHERA SION, Miguel
RODRÍGUEZ, Emilio
RODRÍGUEZ, Joaquín
ROJEVCIC, Ivan
ROLLEN, Dart
ROMAN, Franz
ROMERO SÁNCHEZ , Remedios
RORIC, Boris
ROSCHER, Max
ROSEK, Jarin
ROSELBRUCK, Hein
ROSENKRÄNZER, Hans
ROTIER, Paul
ROYER, Charles
RUBINI, Libertario
RUCHTI, Ferdinand
RUGGIERO, Charles
RUGI, Enzo
RUÍZ CONESA, Jesús
RUTKOWSKI, Joe
SAHLER, Eduardo
SALA MARTÍNEZ, Luis
SALEM, Ely
SAMET, Léon
SÁNCHEZ DURÁN, Manuel
SANCHEZ GIMÉNEZ, Eduardo
SANTA ÁGUEDA, Pedro
SANTILLANA CORROCHANO, Francisco
SCHALBROOCK, Jean
SCHEITZLINGER, Alfred
SCHELHORN, Fritz
SCHET, Roger
SCHILLER, Emil
SCHINDLER, Albert
SCHINDLER, Julius
SCHMIDT, Egon
SCHMIDT, Emerich
SCHMUCK, Otto
SCHMUTZ, Alois
SCHRAMM, Heinz
SCHREDER, Marcelino
SCHUSTER, Franz
SCHWARZ, Johann
SCHWATZ, Bela
SCHWETZ, Karl
SENEZ, Albert
SEQUENS, Karl
SERVAES, Eugène Marius
SICARDÓ JIMÉNEZ, José
SIEGLAR, August
SILKER, Arthur
SILYAK
SINGHUBER, Hans
SINNER, Ferdinand
SKATOLA, Asensio
SKOROZINSKI, Hermann
SOLDATITS, Karl
SOLIBIEDA, Stefan
SOURD, André
SPRINGER, Isidoor
SROZYT, Michat
STARK,Werner
STAUFER, Ernst
STECHMEYER, Etienne
STEFKA, Karl
STEMBER, Samuel
STEMMAN, Robert
STENNE, Jean
STERN, Adolphe
STERN, Eugene
STERN, Franz
STILLGER, Ludwig
STIMEK, Ivan
STOLL, Jakob
STOPCZIK, Vladimir
STORCH, Paul
STRASSECK, Leo
STUETZEL, Karl
STURM, Charles
SUMMA, Stanislav
SUSICKA, Alfredo
SWOBODA, Walter
SZEKELY, Ladislaus
SZENES, Albert
SZENES, Georg
TANGUY, Henri
TARAZONA SANCHO, Vicente
TARITZTKI, Maurice
TAYLOR, Donald
TCHIPKA
TELLIER
TENNER, Günther
TERZI, Enrico
TESAR, Franz
TESTUD, Henri
THIBAULT, Raymond
THIECHART, Lucien
THOMSON, Godfrey Edward
THORPE, Guy Evans
THOSS, Walter
TICEN, Bik
TICHY, Sláva
TIMAR, Istan
TIROT, Pierre
TIXIER, Jean Marcel
TORRALBA, Juan
TOTIS, Luigi
TRAVERS, Marcel
TROGOFF, Alexander
TSIMBALOUK
TUCI, Armando
TURILLI, Orlando
ULLRICH, Walter
URBANSKI, Alfred
URENA MOLLA, Joseph
USERA BATTASTINI, Vicente
VAN DER BOSCH, Josef
VAN MULENBEEK, René
VASET, Asen
VEISMANN, Abraham
VERDI, Dimas
VERGAN, Joseph
VERLIAC, Gabriel
VERLIAV, Gabriel
VERMST, Gaston
VERNET, Gaston
VEYDA, Ernst
VIAGGI, Mario
VICENCI, Roberto
VIDLÁK, V.
VIMET
WAIKER, Robert
WALDER, Kurt
WALLERS, Georges
WALTER, Auguste
WECK, Reinhard
WEIL, Heinz (sentenciat a mort i assessinat)
WEISBLUM, Sarah
WEISLER, Joseph
WENEN, Gerhard
WERNER, Paul
WIELAND, Ludwig
WILMA, Desiré
WINTER, Kurt
WISOCLI, Tadeo
WOIJCIK, Stanislav
WOLF, Bruno
WOLF, Christian
WOLF, Hans (Villach)
WOLF, Heini
WOLF, Paul
WOLF, Viktor
WORLIN, Hermann
WUNDERLICH, Rudolf
WÜRZEL, Leo
YUBERO, C. Lucidio
YUNG, Albert
ZAGRL, Olindo
ZAHN, Christian
ZAIA, Pietro
ZAISSER, Wilhelm
ZANETTI, Vittorio
ZELCOFF
ZELLERMEIER, Ozjasz Jerzy
ZHANG, Ji
ZIANGOS, John
ZIGMAN, Maver
ZIMMERMANN, Anton
ZOGRAFOL, Apostol
ZOSSO, Meinrad