Esquerra
Dreta

REGLER, Gustav

Home

Pestanyes

Dades del brigadista
País de naixement/procedència: 
Alemanya
Data de naixement: 
1898
Data de defunció: 
1963
Cos de l'exèrcit: 
Terra
Base i altres aspectes de l'enquadrament militar: 
Anys/mesos de la seva estada a Espanya: 
    • G
    • F
    • M
    • A
    • M
    • J
    • J
    • A
    • S
    • O
    • N
    • D
  • 1936
    • Juliol
    • Agost
    • Setembre
    • Octubre
    • Octubre
    • Octubre
  • 1937
    • Octubre
    • Octubre
    • Octubre
    • Octubre
    • Octubre
    • Octubre
    • Juliol
    • Agost
    • Setembre
    • Octubre
    • Novembre
    • Desembre
  • 1938
    • Gener
    • Febrer
    • Març
    • Abril
    • Maig
    • Juny
    • Juliol
    • Agost
    • Setembre
    • Octubre
    • Novembre
    • Desembre
  • 1939
    • Gener
    • Febrer
    • Març
Més informació: 
  • Vicecomissari de la XII Brigada Internacional (9.11.1936 - 8.12.1936; no es va confirmar fins al 20.3.1937)
  • Comissari polític de la XII Brigada Internacional (11.2.1937 - 11.6.1937)
  • A la guerra civil espanyola va decidir trencar amb el Partit Comunista
  • Substituí a Luigi Longo al capdavant de la XII Brigada Internacional
  • El van ferir, juntament amb el general Luckács l'11.6.1937 a Osca
  • En sortir de Vernet es produí la crisi ideològica i abandonà el partit.
Fonts documentals